engine failure, but not an emergency – czyli część dalsza przygotowań do egzaminu z angielskiego…. RADIO

Radio, czy ja już pisałem, że w zeszłym tygodniu zainstalowałem apke LIVE ATC na moim iPhone? w ostatnie dni, dźwięk z tej aplikacji detronizuje Spotify, prawie że całkowicie.

Z racji wykonywanego zawodu, dużo podróżuje, czytaj jeżdżę. Dużo to dużo, bywa że w czasie 2 dni zrobię 1200 km po Polsce. Spotify jest moim przyjacielem, inaczej zacząłbym gadać do siebie, czyli choroba.

Taa.. pochorowałem się, powtarzam sam do siebie, komunikację ATC słuchając Live ATC, a i tak w zeszłym tygodniu kontroler w Poznaniu zawstydził mnie określeniem „recleared” w swej wypowiedzi. Na co zareagowałem „cleared”, ….no i się zaczęło, wzdychanie.

Ale w sumie nie najgorzej, bo dziś jakiś wojskowy Hispanics po pokazach z weekendu (mieliśmy tu Poznań Air Show właśnie), totalnie nie ogarniał – WTF? – poza tym że on chce „Kzesin”. Obrazując po tonie głosu – kontroler chyba wiązał się sznurem do krzesła, żeby mu tam nie wyskoczyć 🙂

Wspomnę jeszcze, że na zajęciach z innym instruktorem ćwiczy Roksana Wylęgała – aka Stewardesa z Majorki i przyznam, że stałem się w ten jeden czwartek jej audio fanem.
Miedzy 14:07 a 15:07 Dziewczę robiło kręgi nad lotniskiem, ale co zachwyca.. to jej radio. Piękne i czyste, w języku angielskim. Słuchało się tego jak słuchowiska.

Urban legend: Ponoć Roksana potrafi powtórzyć 30 wyrazowe zdanie, dokładnie tak jak brzmiało, po 30 sekundach! WoW!

Bardzo zatem jej kibicuje! Go Girl!

A tu bardzo ciekawa interakcja ATC z pilotem. ATC po prostu nie może uwierzyć w to co słyszy! Polecam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s